Výlet do Krakonošova II - březen 2008

Datum konání: 28. 3. - 30. 3. 2008
Sekce: Stalo se
Autor: Ondra (Marjánka)
Vloženo: 31.3.2008
Upraveno: 31.3.2008

Výlet do Krakonošova se nám i podruhé vydařil. Počasí nám přálo, sněhová nadílka byla bohatá a tak se původní plán - stavba a užívání bobové dráhy - podařilo úspěšně naplnit.

První den jsme zdolali asi nejnáročnější část - cestu na chalupu. Šli jsme cca 10 km, velkou část za tmy a poměrně nesnadným terénem (nejprve bahno, posléze sníh). Stoupání se neustále zvětšovalo. Pro většinu z nás to byl velmi náročný pochod, ale všichni jsme to statečně zvládli a můžeme si zapsat do svých pamětí poměrně slušný sportovní výkon :)

Když jsme se vydrápali nahoru, vybalili se, zatopili a pojedli večeři, chvíli jsme si ještě zazpívali, čímž jsme vyplnili čekání na Frantu, který se rozhodl jet pozdějším autobusem. Když Franta konečně dorazil, odebrali jsme se na lože a usnuli.

Druhý den jsme naštěstí nikam nespěchali, takže se všichni dostatečně vyspali. Poté jsme vzali lopaty, igelity a podobné pomůcky a vypravili jsme se vybudovat bobovou dráhu. Práce trvaly poměrně dlouho, ale nakonec se podařilo vybudovat hezkou dráhu se čtyřmi zatáčkami, kterou někteří zkušení závodníci projížděli rychlostí blesku (jak lze vidět na fotkách níže). Dráha vydržela i zátěžovou zkoušku nejtěžšího kalibru, když se na ní svezli Franta s Ondrou.

Po obědě následoval polední klid, který jak správně poznamenal Vašík je především "klidem od vedoucích" a který si část výpravy prodloužila až do večera. Ta druhá část se vydala dokončit dráhu a jezdit jako o závod. Zkoušeli jsme taktéž padání do sněhu. Bylo to labůžo. Soňa s Terkou zvládly sérii kotrmelců shora až dolů, čímž navázaly na hezkou tradici, kterou loni započaly sestry Machovy :)

Večer jsme si opět zazpívali a s vědomím, že budeme okradeni o jednu hodinu spánku díky časovému posunu, jsme se odebrali na lože tentokrát o něco dříve. Usínání jsme si zpestřili vyprávěním vtipů.

V neděli ráno jsme vstali, úspěšně se sbalili, poklidili chalupu a vydali se na další náročnou výpravu. Postupovali jsme těžkým terénem do Pece pod Sněžkou. Bylo to však o poznání méně náročné než první den a již po dvouhodinovém stoupání volným terénem nás čekala upravená cesta a krásný výhled.

Pak už jsme se jen pomalu sesunuli do Pece, kde jsme si dali polévku a někteří i jiné laskominy, navštívili jsme tradiční dětské hřiště a chytli autobus na Prahu, ve kterém jsme zcela znaveni doputovali do náručí svých drahých rodičů.
Počet obrázků na řádek: 2 3 4 5 6 7

Zájemci si mohou stáhnout všechny fotky ve větším rozlišení (archiv ZIP - 70 MB).

Komentáře

Přidat nový komentář

Autor: Vítek
Vloženo: 23.12.2009 9:30:45
Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde jsou letošní Keblany... moc na tom nepracujete!!/thumb town/
Autor: Marjánka
Vloženo: 10.4.2008 13:03:01
Róme, myslím, že bys mohl mít příští rok příležitost naplnit Tvůj sen :-). Škola zabírá nemístně mnoho času.
Autor: Rom
Vloženo: 10.4.2008 11:34:28
Jééééé škoda, že jsem nebyl. To je můj sen postavit si bobovou dráhu již od školky. Pitomá škola /thumb town/
Autor: Franta
Vloženo: 3.4.2008 16:06:36
To že mě dráha vydržela bych nebral nějak vážně, protože se to povedlo jen dvakrát ze sedmi:-)

Krátce

Uživatelská nabídka

Login

Hledání

Odkazy

Poslední změna: 20.9.2008, 12:14:48